Warsztat dla par 2-3.XII.2022

O warsztacie:

To wspólny intensywny czas na neutralnym gruncie, kiedy para może przyjrzeć się bliżej swojej relacji. Warsztat daje wiedzę, jak lepiej się komunikować: jak wyrażać wprost swoje uczucia i myśli oraz jak słuchać się nawzajem. Pomaga poznać atuty i trudności związku, docenić rolę potrzeb i pragnień i nauczyć się rozwiązywania konfliktów w taki sposób, by wykorzystać je do budowania optymalnej relacji. Pozwala też zauważyć i docenić wagę doświadczeń wyniesionych z rodzin pochodzenia. Nie dostarcza jednak prostych, gotowych recept ani diagnozy.

Udział w warsztacie to szansa na doświadczenie innego niż zwykle spotkania ze sobą i z partnerem. To także możliwość zadania sobie ważnych pytań na temat związku i wspólnego szukania odpowiedzi. Dalsza praca odbywa się już po zakończeniu warsztatu, ponieważ daje on narzędzia do tego, by kontynuować pracę w codzienności. 

Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie kilku par, co pozwala na zobaczenie swojego związku na tle innych i przedyskutowanie pewnych tematów, które mogą okazać się wspólne. Dzieje się to w atmosferze dyskrecji i z poszanowaniem granic pary. Nie trzeba się wypowiadać na forum grupy – większość pracy para wykonuje sama ze sobą.

Dla kogo?

Dla wszystkich par z co najmniej rocznym, ale i z kilkudziesięcioletnim stażem. Dla mieszkających ze sobą pewien czas, dla tych z dziećmi, z wnukami i bez dzieci. Dla wszystkich przeżywających umiarkowane trudności i konflikty oraz chcących lepiej zrozumieć to, co się dzieje w ich związku. 

Informacje organizacyjne: 

  • Prowadzą: Katarzyna Semczuk-Dembek i Jakub Nowak
  • Termin: 17-18 XI 2023 (piątek 17:00-21:00, sobota 10:00-20:00)
  • Miejsce: Warszawa, ul. Freta 20/24a
  • Koszt: 650 zł za udział w warsztacie od pary
  • Warunkiem jest udział całości warsztatu obu osób z pary (bez dzieci).