Terapia grupowa dla par małżeńskich

Zapraszamy do uczestnictwa w terapii grupowej dla par. Formuła ta łączy psychoterapeutyczną pracę terapeuty z indywidualną parą oraz korzyści, które płyną z uczestnictwa w grupie innych małżeństw. W trakcie sesji każda kolejna para pracuje z terapeutą na tle grupy, a pozostali członkowie przysłuchują się tej pracy reflektując zarówno nad dziejącym się obecnie procesem terapeutycznym jak i odnosząc pojawiające się treści do sytuacji własnego małżeństwa. W następnym kroku, w trakcie danej sesji, osoby słuchające dzielą się z parą i terapeutą swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. W ten sposób dana para, oprócz korzyści wynikających z interwencji terapeuty ma również do dyspozycji wieloaspektowy i wspierający ogląd ich problemów przez resztę członków grupy. Wszystko to razem w komplementarny sposób stymuluje zmianę utartych sposób myślenia i zachowań będących „kołem zamachowym” wielu bolesnych konfliktów w parze.

 

Do grupowej pracy terapeutycznej zaproszone są pary doświadczające sytuacji kryzysowych w związku oraz ciekawe pracy grupowej, tj. tego jak sobie inni radzą. Od czasu do czasu cała sesja terapeutyczna poświęcona jest grupie jako całości: budowaniu jej spoistości, badaniu relacji między uczestnikami oraz terapeutą.

Grupa ma charakter zamknięty, mogą w niej uczestniczyć 4-5 par. Małżeństwa, które będą chciały uczestniczyć w takiej formie terapii zostaną zaproszone na płatną, 80 min. konsultację kwalifikującą do udziału w grupie.

  • Czas trwania terapii: od października 2020 do końca maja 2021
  • Dzień spotkań: każdy poniedziałek, w godz. 18:30 – 20:45.
  • Koszt: 700 zł./miesiąc od pary
  • Prowadzący: Wojciech Sulimierski