Prowadzimy nabór na ostatni przed wakacjami grupowy 8-tygodniowy trening uważności MBLC w Pracowni Dialogu!

 

O TRENINGU UWAŻNOŚCI:

Program 8-tygodniowego kursu uważności MBLC (Mindfulness Based Living Course) zostanie zrealizowany w trakcie 4 modułowych spotkań, odbywających się co dwa tygodnie w sobotę,  w kameralnej grupie (4-7 os.) w Pracowni Dialogu.

Za każdym razem jego uczestnicy spotkają się na ok.4h, aby w towarzystwie certyfikowanego trenera mindfulness przejść wspólnie przez program 8-tygodniowego treningu rozwijającego umiejętność bycia uważnym w codziennym życiu. Dzięki otrzymanym podczas zajęć materiałom (nagrania praktyk uważności i zeszyt ćwiczeń) uczestnicy treningu uważności będą mieli możliwość praktykowania uważności indywidualnie pomiędzy spotkaniami – co jest bardzo ważnym elementem całego, ośmiotygodniowego procesu

ważne: trening uważności MBLC ma charakter szkoleniowy, nie jest terapią. Podczas kursu nie zajmujemy się przeszłością, ale bieżącym doświadczeniem uczestników wynikającym z ćwiczeń, które wykonujemy i wiedzy, którą poznajemy.

Trening przeznaczony jest dla osób, które chcą zacząć ćwiczyć lub pogłębić umiejętność bycia uważnym na co dzień. Nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia z uważnością (mindfulness).

DLACZEGO WARTO ROZWIJAĆ UWAŻNOŚĆ?

Według współczesnych badań u osób praktykujących uważność:

– Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania
– Wzrasta odporność psychiczna i fizyczna
– Rozwija się inteligencja emocjonalna
– Zmniejsza się podatność na depresję
– Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
– Zwiększa się umiejętność koncentracji
– Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
– Poprawia się nastrój i jakość życia
– Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i zmniejsza się ryzyka rozwoju chorób układu krążenia

CO ROBIMY PODCZAS 8-TYGODNIOWEGO TRENINGU
UWAŻNOŚCI?

– poznajemy praktyki uważności, które pozwalają w łagodny sposób przyjrzeć się temu, co się w nas dzieje w danym momencie, bez osądzania
– świadomie zwracamy uwagę na towarzyszące nam myśli, emocje, wrażenia fizyczne i uczymy się podchodzić do nich z otwartością i ciekawością, bez oceniania
– rozpoznajemy jak działa nasz umysł
– uczymy się wychodzić z wyuczonego, automatycznego reagowania na bodźce – słowa, sytuacje
– rozwijamy w sobie postawę życzliwości i współczucia, która pozwala nam przeżywać to co przeżywamy, uczy, że możemy być wsparciem dla samych siebie w trudnych momentach, pomaga budować dobrą relację ze sobą i innymi ludźmi

PROGRAM TRENINGU UWAŻNOŚCI:

13.05. Spotkanie 1:

  • Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij tam, gdzie jesteś
  • Ciało jako miejsce bycia obecnym

27.05. Spotkanie 2:
3) Wprowadzenie podpory uważności
4) Praca z rozkojarzeniem

17.04. Spotkanie 3:
5)  Badanie strumienia myśli
6)  Postawa obserwatora

24.06. Spotkanie 4:

7) Samoakceptacja
8) Życie w oparciu o Mindfulness

Program Treningu Uważności został opracowany przez Mindfulness Association Polska i prowadzony jest zgodnie z jego wytycznymi.

KOSZT 8-TYGODNIOWEGO TRENINGU UWAŻNOŚCI

1100 zł*
*cena dla byłych i obecnych pacjentów Pracowni Dialogu: 990 zł!

W cenie zawarte jest 8 sesji MBLC, bogate w treści materiały z ćwiczeniami, podręcznik w wersji elektronicznej, nagrania MP3 do samodzielnej praktyki pomiędzy spotkaniami, możliwość bezpłatnej 30 min konsultacji z prowadzącą oraz certyfikat ukończeniu kursu MBLC.

PROWADZĄCA:

Katarzyna Bartosik – ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Akademię Logoterapii im. Viktora Frankla. Jest jedną z jedenastu certyfikowanych nauczycieli uważności podejściu MBLC (Mindfulness Based Living Course) w Warszawie, posiada certyfikat wydany przez Mindfulness Association Polska i pracuje pod jego superwizją. Ukończyła także Certyfikowany Kurs Współczucia CBLC (Compassion Based Living Course), który stanowi kontynuację kursu MBLC. Tematem i praktyką mindfulness zajmuje się od 9 lat. Jest również współautorką innowacji społecznej w edukacji pt. „Uważniaki. Historie o byciu i czuciu dla najmłodszych”. Prowadzi fanpage “Uważność i fotografia”. Pracuje w Pracowni Dialogu.

 

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY:

mailowo: biuro@pracowniadialogu.pl
telefonicznie: od pon. do pt. w godz. 9:00-15:00 pod nr tel. 664 050 178