Prowadzimy nabór na grupowy 8-tygodniowy trening uważności w Pracowni Dialogu, który rozpocznie się 5 października 2022 r.

Jednocześnie zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o praktyce uważności, podejściu MBLC i przebiegu treningu na bezpłatne spotkanie z prowadzącą, które odbędzie się 24 sierpnia o godz. 19:00 w Pracowni Dialogu.

 

O TRENINGU UWAŻNOŚCI:

Trening uważności MBLC (Mindfulness Based Living Course) to cykl 8 spotkań odbywających się raz w tygodniu w kameralnej grupie (4-8 os.) w Pracowni Dialogu. Za każdym razem jego uczestnicy spotykają się na ok. 2h, aby w towarzystwie trenera uważności MBLC przechodzić wspólnie przez program 8-tygodniowego treningu rozwijającego umiejętność bycia uważnym w codziennym życiu. Dzięki otrzymanym podczas zajęć materiałom uczestnicy mają możliwość praktykowania uważności indywidualnie pomiędzy spotkaniami – co jest ważnym elementem całego, ośmiotygodniowego procesu. W środku kursu uwzględniony jest Dzień Uważności.

ważne: trening uważności (mindfulness) ma charakter szkoleniowy, nie jest terapią. Podczas kursu nie zajmujemy się przeszłością, ale bieżącym doświadczeniem uczestników wynikającym z ćwiczeń, które wykonujemy i wiedzy, którą poznajemy.

Trening przeznaczony jest dla osób, które chcą zacząć ćwiczyć lub pogłębić umiejętność bycia uważnym na co dzień. Nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia z uważnością (mindfulness).

 

 DLACZEGO WARTO ROZWIJAĆ UWAŻNOŚĆ?

Według współczesnych badań u osób praktykujących uważność:

 • Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania
 • Wzrasta odporność psychiczna i fizyczna
 • Rozwija się inteligencja emocjonalna
 • Zmniejsza się podatność na depresję
 • Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
 • Zwiększa się umiejętność koncentracji
 • Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
 • Poprawia się nastrój i jakość życia
 • Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i zmniejsza się ryzyko rozwoju chorób układu krążenia

 

CO ROBIMY PODCZAS 8-TYGODNIOWEGO TRENINGU UWAŻNOŚCI?

 • poznajemy praktyki uważności, które pozwalają w łagodny sposób przyjrzeć się temu, co się w nas dzieje w danym momencie, bez osądzania
 • świadomie zwracamy uwagę na towarzyszące nam myśli, emocje, wrażenia fizyczne i uczymy się podchodzić do nich z otwartością i ciekawością, bez oceniania
 • rozpoznajemy jak działa nasz umysł
 • uczymy się wychodzić z wyuczonego, automatycznego reagowania na bodźce – słowa, sytuacje
 • rozwijamy w sobie postawę życzliwości i współczucia, która pozwala nam przeżywać to co przeżywamy, uczy, że możemy być wsparciem dla samych siebie w trudnych momentach, pomaga budować dobrą relację ze sobą i innymi ludźmi

 

PROGRAM TRENINGU UWAŻNOŚCI:

Tydzień 1 – Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij tam, gdzie jesteś

Tydzień 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym

Tydzień 3 – Wprowadzenie podpory uważności

Tydzień 4 – Praca z rozkojarzeniem

Tydzień 5 – Badanie strumienia myśli

Tydzień 6 – Postawa obserwatora

Tydzień 7 – Samoakceptacja

Tydzień 8 – Życie w oparciu o Mindfulness

Dzień Uważności (jedna, wybrana sobota)

Program Treningu Uważności został opracowany przez Mindfulness Association Polska i prowadzony jest zgodnie z jego wytycznymi.

 

CZAS TRWANIA KURSU:

05.10 – 23.11.2022 (19:00 – 21:00), środy

26.11.2022r. (sobota) 10:00 – 16:00 – Dzień Uważności

21.09.2022 r. – bezpłatne spotkanie o uważności dla osób chętnych, rozważających udział w 8-tygodniowym treningu. Udział w spotkaniu nie zobowiązuje do udziału w treningu uważności

 

KOSZT 8-TYGODNIOWEGO TRENINGU UWAŻNOŚCI

 • 900 zł*

*cena dla byłych i obecnych pacjentów Pracowni Dialogu: 830 zł!

W cenie zawarte jest 8 sesji MBLC, bogate w treści materiały z ćwiczeniami, nagrania MP3 do samodzielnej praktyki pomiędzy spotkaniami, Dzień Uważności, certyfikat ukończeniu kursu MBLC oraz możliwość jednorazowej, indywidualnej 30 min konsultacji z prowadzącą.

 

PROWADZĄCA:

Katarzyna Bartosik – absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W trakcie studiów odbyła roczne stypendium naukowe na Universidad de Almería w Hiszpanii. Ukończyła także Akademię Logoterapii im. Viktora Frankla. Trenerka uważności (mindfulness) w podejściu MBLC (Mindfulness Based Living Course) – posiada certyfikat gotowości do nauczania wydany przez Mindfulness Association Polska i pracuje pod jego superwizją. Jest w trakcie szkolenia przygotowującego do prowadzenia kursów życia w oparciu o współczucie CBLC (Compassion Based Living Course), które stanowią kontynuację kursu MBLC. Tematem i praktyką mindfulness zajmuje się od 8 lat. Prowadzi fanpage “Uważność i fotografia”. Pracuje w Pracowni Dialogu.

 

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY:

mailowo: biuro@pracowniadialogu.pl

telefonicznie: od pon. do pt. w godz. 9:00-15:00 pod nr tel. 664 050 178